Pořady mimo výstaviště

Ke stažení - nejaktuálnější verze
Pořady mimo výstaviště (43 kB, soubor *.pdf)

31. 3.–30. 5. LETOHRÁDEK HVĚZDA, PRAHA 6 – OBORA HVĚZDA
200 dm3 dechu – Petr Nikl: Dialog s maminkou
Jedním ze základních inspiračních zdrojů poetiky výtvarníka a divadelníka Petra Nikla byla bezesporu tvorba jeho matky Libuše Niklové (1934–1981) – vynikající designérky hraček. Souběžně s její retrospektivou v Uměleckoprůmyslovém muzeu představuje v letohrádku Hvězda Nikl svou vlastní tvorbu plnou fantazie a vynalézavosti, která se jeví jako nekonečná ozvěna maminčina díla. K výstavě je připraven doprovodný program.
[ Památník národního písemnictví

8. 4.–30. 5. | út–ne: 11.00–18.00. GALERIE KLEMENTINUM, KŘIŽOVNICKÁ 190, PRAHA 1
Svět zašlý. Máchův kraj na starých mapách.
Proměny Máchova kraje: 50 historických map, první turistická literatura a díla o vztahu básníka ke krajině. Více na www.nkp.cz/Klementinum/Vystavy.
[ Národní knihovna ČR

12. 3.–30. 5. | út–ne: 11.00–18.00. GALERIE KLEMENTINUM, KŘIŽOVNICKÁ 190, PRAHA 1 Záhada Kroniky trojánské. Počátek českého knihtisku.
Nejstarší tisky u nás z první tiskárny v Plzni.
Více na www.nkp.cz/Klementinum/Vystavy.
[ Národní knihovna ČR

6. 5.–15. 6.. POLSKÝ INSTITUT V PRAZE, MALÉ NÁMĚSTÍ 1, PRAHA 1
Zdzisław Witwicki: Svět fantazie
Výstava ilustrací dětských knih významného polského výtvarníka.
[ Polský institut v Praze

10.–16. 5. . VELVYSLANECTVÍ POLSKÉ REPUBLIKY V PRAZE, VALDŠTEJNSKÁ 8, PRAHA 1 – MALÁ STRANA
Dominik Lejman: Zahrady literatury
Multimediální světelné instalace světoznámého polského výtvarníka v zahradách pod Pražským hradem.
Každý den od soumraku do úsvitu.
[ Polský institut v Praze

11. 5. 19.30. CAFÉ & KNIHKUPECTVÍ FRA, ŠAFAŘÍKOVA 15, PRAHA 2
Liána Langa (Lotyšsko)
Slovník antén
Veřejné čtení lotyšské básnířky a překladatelky.
Překlad a komentáře Pavel Štoll a Petr Borkovec.
[ Literature Across Frontiers a Café & knihkupectví FRA

12. 5. | 9.00–18.00. FRANCOUZSKÝ INSTITUT V PRAZE, ŠTĚPÁNSKÁ 35, PRAHA 1
Překlady a vydávání humanitních a společenských věd dnes
Francouzsko-český seminář odborníků z oblasti vydávání knih.
Vydávání humanitních a společenských věd dnes a vývoj tohoto sektoru v éře digitalizace. Semináře se zúčastní čeští a francouzští nakladatelé, představitelé univerzitního prostředí a Akademie věd, či nakladatelé elektronických odborných periodik z oblasti společenských věd v České republice.
Vstup volný